twojprogrampit.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Darmowy program do PIT
Finanse

Darmowy program do PIT – 5 zalet z korzystania z niego

Darmowy program do PIT umożliwia nam szybkie, bezpieczne i poprawne wypełnienie zeznania podatkowego w ciągu zaledwie kilku minut. Można to zrobić w domowym zaciszu, bez konieczności stania w długich kolejkach w urzędzie lub na poczcie. Obecnie w erze cyfryzacji coraz więcej osób chętnie korzysta z tego rozwiązania, ponieważ niesie ono za sobą wiele korzyści. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Intuicyjna obsługa

Darmowy program do PIT jest niezwykle prosty w obsłudze. Nie musimy być zorientowani w przepisach podatkowych, by przy jego pomocy prawidłowo rozliczyć swoją deklarację roczną. Oprogramowanie krok po kroku przeprowadzi nas przez wszystkie niezbędne do wypełnienia pola. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie do końca wiedzą, w jaki sposób rozliczyć deklarację. Program ten ułatwi nam dopełnienie wszelkich formalności w ciągu zaledwie kilku minut. W momencie, kiedy popełnimy jakieś błędy, system wskaże nam je, dzięki czemu będziemy mieli możliwość ich poprawy jeszcze przed wysłaniem druku do Urzędu Skarbowego. 

Bezpieczeństwo

Dzięki temu, że darmowe programy do PIT funkcjonują zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Finansów i są polecane przez Instytut Polskiej Księgowości, możemy być pewni, że wszystkie formularze i przepisy podatkowe w nich zawarte są aktualne. Dodatkowo strony takie posiadają szereg zabezpieczeń, które mają chronić nasze dane. Należy do nich na przykład certyfikat SSL.

Szybkość

Korzystanie z darmowego programu do PIT znacznie skraca i ułatwia rozliczenie roczne, jednocześnie eliminujące ryzyko popełnienia błędu. Dzięki temu, że raz wprowadzona informacja jest następnie pobierana, nie musimy tak jak w przypadku formularza papierowego przepisywać wielu danych na nowo. Z oprogramowania można skorzystać w każdej chwili, w związku z tym zeznanie możemy wypełniać nawet w godzinach nocnych, czyli w czasie, kiedy Urząd Skarbowy normalnie nie funkcjonuje. Wypełnienie formularza zajmuje jedynie kilka minut, a dzięki możliwości przesłania go do Urzędu Skarbowego przez internet nie musimy jechać do placówki i czekać w długiej kolejce.

 Wsparcie techniczne

Dobry program do PIT oferuje nam wsparcie techniczne i podatkowe. Oznacza to, że nie tylko intuicyjnie krok po kroku przeprowadza nas przez proces wypełniania deklaracji podatkowej, ale w razie jakichś problemów zarówno technicznych jak i merytorycznych możemy skorzystać ze wsparcia specjalistów i zadać im pytanie z zakresu rozliczenia PIT lub funkcjonowania programu. Opieka jest bezpłatna, a fachowcy gwarantują nam szybką odpowiedź w ciągu zaledwie 48 godzin od wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

 Wygoda

Program do PIT to niezwykle wygodne rozwiązanie, które wymaga od nas posiadania jedynie komputera, tabletu lub telefonu oraz podłączenia do internetu. Nie musimy jeździć do Urzędu Skarbowego, aby dostarczyć tam druki w wymaganym terminie, tylko całą procedurę możemy wykonać w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie, korzystając z łącza internetowego. 

Artykuł sponsorowany