Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Idealna praca dla introwertyków

19 grudnia 2020 Idealna praca dla introwertyków

Introwertycy najlepiej czują się we własnym towarzystwie. Nie przepadają za dużymi grupkami osób i nie czują się w nich najlepiej. Przede wszystkim preferują ciszę i spokój. Też nie każdy introwertyk dobrze będzie się czuł w pracy z klientem lub w dużych korporacjach, gdzie pracuje się na tzw. open spece. Zatem w jakiej pracy odnajdą się introwertycy?

Cechy osobowości introwertyka

Każdy z nas ma inne predyspozycje zawodowe. Jedyni będą się świetnie czuć w pracy sprzedawcy i w pracy z klientem. Natomiast dla innych, byłaby to praca ciężka psychicznie. Wszystko zależy od naszych indywidualnych cech osobowości. Introwertyk i ekstrawertyk to przeciwstawne typy osobowości, które odnajdą się w innych pracach. Introwertycy przede wszystkim nie lubią na sobie skupiać uwagi otoczenia, nie przepadają także za pracą w grupie. Mogą być postrzegane przez toczenie jako osoby nieśmiałe i małomówne. Jednak introwertycy mają wiele pozytywnych cech. Potrafią uważnie słuchać innych osób, są dokładni, są kreatywni, dotrzymują terminów realizacji projektów. Są pozytywnie nastawienie innych ludzi, skorzy do pomocy innym, a także nie działają w pośpiechu. Natomiast dłuższe przebywanie w dużej grupie osób powoduje, że tracą oni energię i chęci do działania. Dlatego raczej nie sprawdzą się w pracy nauczyciela, przedstawiciela handlowego, sprzedawcy.

Jaka praca dla introwertyka będzie najlepsza?

Introwertycy najlepiej pracują w samotności lub w bardzo małej grupie osób. Dlatego planując swoją przyszłość zawodową należy zastanowić się w jakiej pracy będziemy czuć się dobrze. Idealna praca dla introwertyka to może by branża związana z programowaniem, pisaniem, liczeniem. Dla introwertyków dobrym i nie stresującym zawodem może być, np.: archiwista, pisarz, korektor, copywriter, tłumacz, programista, a nawet księgowy. Zawody te można w większości wykonywać zdalnie, z dala od biura. Dodatkowo w tych zawodach kontakt z klientem jest znikomy i zazwyczaj odbywa się poprzez korespondencje email lub telefonicznie. Introwertycy także cechują się kreatywnym myśleniem. dlatego też mogą postawić na zawód taki jak grafik, architekt, projektant wnętrz, kreator mody. Obecna technologia sprawia, że introwertycy mogą zarabiać bez wychodzenia z domu. Aby dobrze czuć się w pracy warto postawić przede wszystkim swój komfort psychiczny. Nie warto męczyć się w pracy, w której tracimy energię i się nadmiernie stresujemy. Introwertycy potrzebują ciszy i skupienia, by dobrze wykonywać swoje obowiązki zawodowe.

Księgowość online

Redakcja twojprogrampit.pl

W naszej redakcji nie tylko analizujemy trendy biznesowe i ekonomiczne, ale także stawiamy na praktyczne porady dotyczące rozwoju kariery, zarządzania finansami oraz strategii marketingowych, aby czytelnicy mogli osiągać sukcesy w swoich przedsięwzięciach zawodowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

piłkarze
Szukasz idealnego domu
wizytówki

Jesteś zainteresowany reklamą?

wizytówki