twojprogrampit.pl

Biznes IT Marketing Finanse

Jak dorobić do pensji, by mieć co miesiąc dodatkową gotówkę w kieszeni
Finanse

Jak dorobić do pensji, by mieć co miesiąc dodatkową gotówkę w kieszeni?

W życiu nie zawsze udaje się trafnie obliczyć, czy zarobione przez nas pieniądze starczą na wszystkie opłaty. Przeszkadzają w tym głównie nieplanowane i nieprzewidziane wcześniej wydatki. Na szczęście można załatać powstałą w ten sposób dziurę w domowym budżecie, podejmując dodatkową pracę.

Jak dorobić do pensji?

Pomysłów na to jest wiele. Ich treść determinuje przede wszystkim fakt, w czym tak naprawdę jest się dobrym i co może nam sprawić radość. Jeśli jest się specem od komputerów i nowych technologii można pokusić się o wypełnianie internetowych ankiet.

Może i nie jest to zbyt dochodowe przedsięwzięcie, ale jego geniusz tkwi w prostocie i tym, że zawsze można je wykonywać wtedy, gdy ma się odrobinę wolnego czasu. Podobnym rozwiązaniem jest pisanie tekstów za pieniądze. Jest to tak zwany seo copywriting. Jest on o tyle lepszy od ankiet, że można na nim więcej zarobić, a przy okazji poszerzyć swoje pisarskie umiejętności.

Jak dorobić do pensji- nie mając pracy umysłowej?

Właściwie nie ma z tym absolutnie żadnego problemu. Można na przykład zaproponować sąsiadom swoje usługi, gdy jest się tak zwaną złotą rączką, która umie wszystko naprawić. Można również zostać sprzątaczką lub kucharką i promować swoje usługi w prywatnych domostwach, lub wśród znajomych i przyjaciół. Przyzwoite kieszonkowe można uzyskać także w wyniku roznoszenia ulotek.

To zajęcie ma dwie zalety. Po pierwsze jest się w ciągłym ruchu i z automatu oddycha się świeżym powietrzem, gdyż jest to fach wymagający otwartych przestrzeni. W lecie na przykład da się zaoferować sąsiadom, że za niewielką opłatą skosi się ich domowe trawniki lub oczyści basen. Może nie są to wymarzone profesje, ale jak mówi przysłowie- żadna praca nie hańbi.

Jak dorobić do pensji- gdy nie odpowiada nam żadna z powyższych opcji?

Po pierwsze można zostać opiekunką lub opiekunem do dzieci. Może i nie jest to idealne i spokojne zajęcie, lecz przynajmniej nie wymaga fizycznej krzepy. Po drugie można zdobyć dodatkowe pieniądze, grając na giełdzie. Jednak, by to zrobić właściwie, trzeba choć trochę znać się na mechanizmach giełdowych. W przeciwnym wypadku to posunięcie może przynieść więcej strat niż zysków.

Można dorobić sobie do pensji, na przykład zostając blogerem. Warunek jest tylko jeden. Należy pisać na tyle ciekawie i twórczo, by ktoś zechciał to czytać. A co najważniejsze, by nasz wpis przyciągnął potencjalnych reklamodawców. Ich przyciągnięcie to w zasadzie jedyna szansa na spore i w miarę regularne zyski. Gdy się to nie uda, nie ma się co łudzić, że nasz blog zacznie przynosić kokosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *