Strona główna
Praca
Tutaj jesteś

Obsługa klienta w Warszawie – jak znaleźć pracę?

8 kwietnia 2022


Z obsługą klienta możemy spotkać się na każdym kroku. Znajdują się oni wszędzie, gdzie w przedsiębiorstwie sprzedawany jest jakiś produkt. Szukając pracy z pewnością spotkasz się z wieloma ofertami pracy na stanowisku obsługi klienta. Pewnie zastanawiasz się, czy nadajesz się do pracy na tym stanowisku? W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak wygląda praca w obsłudze klienta i jak ją znaleźć.

Obowiązki w pracy jako obsługa klienta

Pracę na stanowisku obsługi klienta znajdziemy praktycznie wszędzie. Jednakże może się ona różnić w zależności od branży, w której planujemy pracować. Zanim rozpoczniemy poszukiwania ofert pracy, warto zainteresować się zobowiązaniami, jakie czekają nas na danym stanowisku. Do obowiązków pracownika obsługi klienta należą przede wszystkim:

  • Kompleksowa obsługa klienta za pomocą różnego rodzaju form kontaktu: bezpośrednio, telefonicznie lub mailowo
  • Odpowiadania na pytania zadane przez klientów
  • Opowiadanie o dostępnych produktach i artykułach sklepu
  • Przygotowywanie ofert handlowych

Są to podstawowe zobowiązania, jednakże w każdej firmie może być zupełnie inaczej. Obsługa klienta może także obejmować korzystanie z kasy fiskalnej czy też wystawianie faktur. W każdym sklepie czy przedsiębiorstwie to stanowisko może być inne. Jednakże trzeba stwierdzić fakt, że obsługa klienta to często wymagająca praca. Jeżeli będziemy pracować w sklepie stacjonarnym, musimy przygotować się na pewnego rodzaju pracę fizyczną. Zazwyczaj pracownicy muszą pracować w pozycji stojącej przez całe 8 godzin swojego etatu. Może być to męczące i niewykonalne dla osób z problemami z kręgosłupem. Dlatego też warto mieć świadomość, że może być to męcząca praca. Jednakże potrafi być też bardzo interesująca i dająca dużą ilość satysfakcji. Jeśli klient będzie bardzo zadowolony, to z pewnością rzutuje to na naszej opinii w przypadku pracodawcy. Gdy będziemy dobrze wykonywać nasze obowiązki, a klienci będą wychodzić ze sklepu zadowoleni, możemy liczyć na premię lub po pewnym czasie nawet awans. Zatrudnienie na stanowisku obsługa klienta znaleźć możemy przede wszystkim w sklepach, hurtowniach, salonach sprzedaży, bankach, firmach ubezpieczeniowych i różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Zastanawiasz się, czy podołasz? Jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności, z pewnością dasz radę.

Czy praca w obsłudze klienta jest dla ciebie?

Praca w obsłudze klienta pod względem wymagań nie jest trudna. Nie są obowiązkowe tutaj studia na konkretnym kierunku czy też jakiekolwiek wyższe wykształcenie. Wystarczy mieć kilka umiejętności miękkich, które z pewnością pozwolą nam na lepsze wyniki w pracy. W tej pracy przede wszystkim liczy się dobra komunikatywność. Bez dobrej rozmowy z klientem nie będziemy w stanie się porozumieć z nim, co będzie źle rzutowało na nasze wyniki. Z pewnością na tym stanowisku przyda się odporność na stres oraz ogromna cierpliwość. Podczas rozmowy z klientem, szczególnie niezadowolonym, może pojawić się stres i nerwowa sytuacja. Należy wtedy umieć odpowiednio opanować sytuację. Najważniejsza jest jednak znajomość produktów oferowanych przez pracodawcę. Jeśli nie będziemy znać się na naszej branży, klient od razu to wykryje i nie będzie zainteresowany współpracą. Warto też posiadać umiejętności językowe. Znajomość języka angielskiego czy też hiszpańskiego czy francuskiego pozwoli nam na komunikację z klientem zagranicznym. Jeżeli dobrze będziemy spełniać nasze obowiązki, to z pewnością zostaniemy docenieni.

Jak znaleźć pracę jako obsługa klienta?

W dzisiejszych czasach znalezienie pracy zostało bardzo ułatwione. Możemy wysyłać wiele CV w jednym momencie. Z pomocą przychodzą nam strony i portale, które specjalizują się w publikowaniu ofert pracy. Pracę jako obsługa klienta możesz znaleźć tutaj: https://www.gowork.pl/praca/obsluga-klienta;st/warszawa;l. Tego typu strony pozwalają na przeglądanie ofert z przeróżnej branży będąc ciągle w jednym miejscu. Kiedyś, gdy nie było internetu trzeba było samemu przyjść do miejsca pracy i złożyć stosowne dokumenty. Współcześnie nie ma takiego obowiązku. Do przyszłego miejsca pracy przychodzisz dopiero w momencie rozmowy rekrutacyjnej. Jednakże samo znalezienie dogodnej dla nas oferty może nie przynieść pożądanych skutków. Warto również przyjrzeć się swojemu CV. Powinno być proste i przejrzyste, dzięki czemu rekruter w prosty sposób odczyta nasze kompetencje zawodowe. Warto również napisać list motywacyjny. W niektórych firmach jest on obowiązkowy w procesie rekrutacji, jednak nie zawsze. Jest on bardzo pomocny i często zdarza się, że ma decydujący głos w twojej kandydaturze. Również warto przygotować się do swojej rozmowy rekrutacyjnej. W internecie znajdziesz wiele stron, które publikują najpopularniejsze pytanie zadawane podczas rekrutacji na dane stanowisko. Gdy przygotujesz się na rozmowę z pewnością będziesz widziany jako osoba asertywna, która wie co chce robić w życiu. Pamiętaj jednak, że nie warto załamywać się przy pierwszym wysłanym CV. Pierwsze koty za płoty. Jeszcze wiele złożonych aplikacji przed tobą, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Redakcja twojprogrampit.pl

W naszej redakcji nie tylko analizujemy trendy biznesowe i ekonomiczne, ale także stawiamy na praktyczne porady dotyczące rozwoju kariery, zarządzania finansami oraz strategii marketingowych, aby czytelnicy mogli osiągać sukcesy w swoich przedsięwzięciach zawodowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

księgowa zarobki
praca fizyczna
ile mamy dni urlopu

Ile mamy dni urlopu?

23 sierpnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

ile mamy dni urlopu