Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co się robi w korporacji czyli szansa na dużą karierę

16 grudnia 2020 Co się robi w korporacji czyli szansa na dużą karierę


O pracy w korporacji krążą legendy. Jedni doskonale odnajdują się w korporacjach i ciągle przechodzą z jednej do drugiej w poszukiwaniu czegoś lepszego. Inni z kolei tylko raz spróbowali pracy w korporacji i szybko stamtąd uciekli. Jaka jest prawda o pracy w korporacji? Co należy wiedzieć zanim rozpocznie się pracę w korporacji?

Pozytywy i negatywy

Praca w korporacji niejedno ma imię. Korporacji jest wiele. Z pewnością czytając ogłoszenie o pracę można znaleźć wiele korporacji. Praca w każdej z nich będzie inna. Są korporacje, które cieszą się pozytywnymi opiniami ze strony pracowników. Są też takie korporacje, gdzie wiele słyszy się na przykład o mobbingu i ciągłych nadgodzinach. Oczywiście sama korporacja może mieć dobrą lub swoją opinię, ale bardzo ważne jest również to, na jakich trafi się współpracowników. Bardzo ważne jest też to, na jakiego trafi się szefa. W tej samej korporacji jeden z liderów albo managerów może być dobrym przełożonym, a ktoś inny niekoniecznie.

Zakres obowiązków

Co się robi w korporacji? Praca w korporacji wielu osobom kojarzy się tylko i wyłącznie z pracą biurową. Praca w korporacji to w wyobraźni wielu osób praca w dziedzinach takich jak finanse, zasoby ludzkie, informatyka, logistyka. Tymczasem wielkie korporacje to także praca na przykład w gastronomii. Ktoś kto pracuje w popularnej restauracji również może powiedzieć o sobie, że pracuje w korporacji. Będzie to absolutnie zgodne z prawdą. Jednak do świadomości ludzi korporacje ciągle pozostają miejscem pracy biurowej. W takiej pracy trzeba znać języki obce. Im więcej tym lepiej. Język angielski to podstawa w korporacyjnym świecie. Bez znajomości języka angielskiego nie ma szans na pracę w korporacji. Oczywiście ten angielski musi być dobry, jednak w pracy na pewno jeszcze się rozwinie.

Klasyczna korporacja

Typowy pracownik korporacji, który zajmuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi, finansami, informatyką czy logistyką, to człowiek, który ukończył studia i zna języki obce. Praca w korporacji zakłada bardzo dobrą znajomość obsługi komputera. Trzeba znać przede wszystkim arkusz kalkulacyjny ponieważ znaczna część pracy to raportowanie. Dużą część czasu zajmują też tak zwane calle czyli rozmowy z klientem na słuchawkach. Trzeba dobrze przykładać się do swojej pracy ponieważ osoby zaangażowane z pewnością zostaną docenione. Cyklicznie w korporacjach nadawane są awanse co jest zresztą zrozumiałe. W każdej firmie prędzej czy później pracownik pnie się coraz wyżej jeśli tylko jest taka możliwość.

Redakcja twojprogrampit.pl

W naszej redakcji nie tylko analizujemy trendy biznesowe i ekonomiczne, ale także stawiamy na praktyczne porady dotyczące rozwoju kariery, zarządzania finansami oraz strategii marketingowych, aby czytelnicy mogli osiągać sukcesy w swoich przedsięwzięciach zawodowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

urlop dziekański
studia licencjackie

Jakie studia wybrać?

23 sierpnia 2022

ile mamy dni urlopu

Ile mamy dni urlopu?

23 sierpnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

ile mamy dni urlopu