Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zdrowie psychiczne może mieć wpływ na sposób, w jaki radzisz sobie z pieniędzmi

21 grudnia 2021 Zdrowie psychiczne pieniądze

Pewne sytuacje mogą wywołać uczucie niepokoju i paniki, jak otwieranie kopert lub uczestniczenie w ocenie świadczeń. Zamartwianie się o pieniądze może prowadzić do problemów ze snem. Możesz nie być w stanie pozwolić sobie na rzeczy, które są ci niezbędne do zachowania dobrego samopoczucia. Może to być mieszkanie, jedzenie, woda, ogrzewanie lub leczenie, takie jak leki i terapia. Zobacz nasze informacje na temat tego, co robić, jeśli nie stać cię na rzeczy, których potrzebujesz. Problemy finansowe mogą mieć wpływ na Twoje życie społeczne i relacje z innymi. Możesz czuć się samotny lub odizolowany, lub mieć wrażenie, że nie stać cię na robienie rzeczy, na które masz ochotę.

Oto kilka powszechnych sposobów, w jakie Twoje zdrowie psychiczne może wpływać na sposób, w jaki radzisz sobie z pieniędzmi:

  • Jeśli czujesz się przygnębiony lub przygnębiona, może ci brakować motywacji do zarządzania swoimi finansami. Może się wydawać, że nie warto próbować.
  • Wydawanie pieniędzy może dać ci krótkotrwały haj, więc możesz przesadzić z wydatkami, aby poczuć się lepiej.
  • W czasie manii lub hipomanii możesz podejmować impulsywne decyzje finansowe.
  • Jeśli stan zdrowia psychicznego wpływa na zdolność do pracy lub nauki, może to spowodować zmniejszenie dochodów.
  • Pacjent może unikać czynności związanych z kontrolowaniem stanu swoich pieniędzy, takich jak otwieranie rachunków czy sprawdzanie konta bankowego. Możesz próbować całkowicie unikać myślenia o pieniądzach.
  • Problem ze zdrowiem psychicznym może mieć wpływ na ubezpieczenie, przez co pacjent może płacić więcej.

Uczucia związane z pieniędzmi

Myślenie o pieniądzach może być emocjonalne i można mieć różne uczucia związane z pieniędzmi. Oto kilka typowych uczuć, które mogą się pojawić:

  • Możesz czuć się winny, że wydajesz pieniądze, nawet jeśli wiesz, że cię na to stać. Można też mieć poczucie winy z powodu szukania wsparcia, nawet jeśli wiadomo, że się go potrzebuje.
  • Można obawiać się spojrzenia na stan konta bankowego lub rozmowy z bankiem.
  • Możesz czuć się zawstydzony, że potrzebujesz wsparcia. Ważne jest, aby pamiętać, że każdy ma prawo do dobrego samopoczucia i prawo do podstawowych rzeczy, takich jak jedzenie i mieszkanie. Uzyskanie wsparcia finansowego jest dobrym sposobem na zapewnienie sobie potrzebnych rzeczy.
  • Możesz czuć się zestresowany, na przykład jeśli jesteś pod dużą presją, aby wspierać siebie i innych. Stresujące mogą być również próby poruszania się w systemie świadczeń – przestrzega https://pozyczkolog.pl/.

Wsparcie emocjonalne

Ludzie popadają w długi z różnych powodów. Niezależnie od powodu, ważne jest, aby podzielić się swoimi obawami z kimś, komu ufasz. Rozmowa o pieniądzach może być trudna, ale podobnie jest z zachowaniem tego dla siebie. Jeśli Twoi przyjaciele i rodzina nie wiedzą o Twoich obawach związanych z pieniędzmi, mogą oczekiwać, że przyłączysz się do nich podczas całodniowych wyjazdów, posiłków w restauracjach lub drinków w barze. Jeśli ciągle będziesz się zgadzać, popadniesz w coraz większe długi. Zachęcamy do lektury artykułów z pogranicza psychologii finansów na stronie https://pozyczkolog.pl/

Spróbuj robić razem rzeczy, które są darmowe. Dla twojego zdrowia psychicznego ważne jest, abyś na jakiś czas zapomniał o zmartwieniach związanych z długami. Odwiedźcie się nawzajem w domu na herbatę. Wybierzcie się do miejscowego parku lub na pobliskie tereny zielone. Wiele muzeów i ciekawych miejsc można zwiedzać za darmo.

Artykuł sponsorowany

Redakcja twojprogrampit.pl

W naszej redakcji nie tylko analizujemy trendy biznesowe i ekonomiczne, ale także stawiamy na praktyczne porady dotyczące rozwoju kariery, zarządzania finansami oraz strategii marketingowych, aby czytelnicy mogli osiągać sukcesy w swoich przedsięwzięciach zawodowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

urlop dziekański
studia licencjackie

Jakie studia wybrać?

23 sierpnia 2022

ile mamy dni urlopu

Ile mamy dni urlopu?

23 sierpnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

ile mamy dni urlopu