Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Największe błędy popełniane przez ludzi podczas spłacania długów

7 grudnia 2021 błędy popełniane przez ludzi

Wyjście z długów wiąże się z czymś więcej niż tylko spłaceniem kilku kart kredytowych. Oznacza to zmianę nawyków związanych z wydatkami, naukę budżetowania, wiedzę o tym, komu i ile jesteś winien, priorytetyzację długów, tworzenie funduszy awaryjnych i emerytalnych oraz wiedzę o tym, gdzie szukać pomocy, gdy zejdziesz z kursu. Innymi słowy, jest wiele decyzji, które trzeba podjąć i jest możliwe – jeśli nie prawdopodobne – że po drodze popełnisz kilka błędów. Oto kilka, których możesz uniknąć, a które ułatwią Ci wyjście z długów.

Te same stare nawyki wydatkowe.

Ludzie są stworzeni z przyzwyczajeń i wydawanie pieniędzy nie jest tu wyjątkiem. Robimy zakupy w tych samych sklepach, jemy w tych samych restauracjach i jeździmy tym samym samochodem, bo tak jest wygodnie. To również kosztuje Cię więcej, niż jesteś w stanie udźwignąć finansowo. Jeśli nie zmienisz swoich nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy, nigdy nie wyjdziesz z długów. Zacznij od swoich porannych nawyków (pij kawę i jedz śniadanie w domu). Na lunch idź z brązową torbą, a nie z portfelem. Wieczorem oglądaj gry lub filmy w telewizji, jedząc posiłek przyrządzony w domu. Zauważysz natychmiastowy wpływ na swoje codzienne nawyki związane z wydawaniem pieniędzy. Nie musisz się obywać bez pieniędzy. Musisz tylko dokonywać lepszych wyborów w tym, co robisz.

Próba samodzielnego wyjścia z długów.

Ludzie niechętnie zwracają się do krewnych lub przyjaciół o pomoc w walce z długami. Środek zaradczy: Zadzwoń do agencji doradztwa kredytowego nonprofit i uzyskaj bezpłatną pomoc od ekspertów. Doradcy kredytowi są przeszkoleni i certyfikowani przez krajowe organizacje. Mogą oni zasugerować rozwiązania mające na celu zmniejszenie zadłużenia, takie jak programy zarządzania długiem, konsolidacja kredytów, uregulowanie zadłużenia lub, jeśli sytuacja jest zbyt poważna, bankructwo. Doradcy kredytowi doradzą Ci w kwestii tworzenia budżetu i polecą rozwiązanie, które możesz przyjąć lub odrzucić, dodatkowo na https://habza.com.pl/  znajdziesz wiele ciekawych porad.

Zapisanie się do programu oddłużeniowego, ale nie rozumienie, czego się oczekuje.

Rzadko kiedy udaje się uzyskać szybkie rozwiązanie problemów z zadłużeniem. Jeśli jest to jedna z obietnic, które słyszysz, zacznij szukać gdzie indziej. Remedium: Pierwszą rzeczą do zrozumienia jest to, że programy oddłużeniowe zazwyczaj trwają 3-5 lat, więc bądź cierpliwy. Po drugie, sprawdź, co firma, którą wybierzesz do redukcji zadłużenia. Upewnij się, że jakakolwiek organizacja, którą wybierzesz, jest licencjonowana i nie ma rekordu skarg konsumenckich.

Brak praktycznego budżetu.

Opracuj realistyczny budżet, który uwzględnia potrzeby finansowe, takie jak mieszkanie, jedzenie, opieka zdrowotna, ubezpieczenie i edukacja, ale wciąż stwarza miejsce na dokonywanie płatności na poczet długów. Odłóż karty kredytowe i płać tylko gotówką – radzi https://habza.com.pl/. To może oznaczać ograniczenie (lub wyeliminowanie) takich rzeczy jak jedzenie na mieście, rozrywka, zakupy nowych ubrań, samochodów czy elektroniki, ale jeśli poważnie myślisz o wyeliminowaniu długów, działanie w oparciu o budżet i płacenie gotówką to świetny początek.

Redakcja twojprogrampit.pl

W naszej redakcji nie tylko analizujemy trendy biznesowe i ekonomiczne, ale także stawiamy na praktyczne porady dotyczące rozwoju kariery, zarządzania finansami oraz strategii marketingowych, aby czytelnicy mogli osiągać sukcesy w swoich przedsięwzięciach zawodowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

urlop dziekański
studia licencjackie

Jakie studia wybrać?

23 sierpnia 2022

ile mamy dni urlopu

Ile mamy dni urlopu?

23 sierpnia 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

ile mamy dni urlopu