Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Kontrola komputera pracownika przez pracodawcę

20 listopada 2020 Kontrola komputera pracownika przez pracodawcę


Każdemu pracodawcy zależy na tym, by jego pracownicy byli wydajni, precyzyjni i dokładni. Dlatego inwestuje w to by zapewnić im funkcjonalne miejsca pracy i zaopatrza ich w profesjonalny sprzęt do pracy. Jednak każdy pracodawca chce też mieć wgląd w to, co robi jego pracownik w czasie pracy, czy oby na pewno wykonuje powierzone mu obowiązki zawodowe. W tym pomocne może być specjalne oprogramowanie dla firm.

Program kontrolny

Oprogramowanie dla firm, którego zadaniem jest szpiegowanie komputera pracownika jest teraz bardzo popularne. Nie ma nic nielegalnego w takim oprogramowaniu, pracodawca ma prawo kontrolować swoich pracowników w czasie pracy, jeśli pracują oni na sprzęcie przygotowanym przez pracodawcę. Dzięki takiemu oprogramowaniu kontrola komputera pracownika jest bardzo łatwa i przyjemna, nie nasuwa żadnych problemów.

Możliwości i zalety oprogramowania kontrolnego

Oprogramowanie kontrolne komputera pracownika jest bardzo korzystne dla pracodawcy. Ma ono wiele przydatnych funkcji. Można sobie ustawić monitorowanie komputera danego pracownika, monitorowanie sieci lub monitorowanie konkretnego użytkownika. Jeśli chodzi o największe zalety tego oprogramowania, to przede wszystkim zapewnia ono kompleksowe konfigurowanie monitoringu komputera, zapewnia powiadomienia, tworzy historię zmian, wykrywa nowe urządzenia podłączone do sieci, przeciwdziała awariom, tworzy materiał dowodowy no i co najważniejsze pozwala na śledzenie działań pracownika także tych niezgodnych z działaniem firmy.

Co rozumiemy poprzez monitorowanie pracownika

Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, można monitorować poczynania pracownika. Dzięki temu można szybko wykryć czy nie narusza on regulaminów firmy i jej procedur, można zidentyfikować niedozwolone procesy, aplikacje i strony www. Można też szybko wykryć podłączenie niedozwolonych urządzeń czy programów na komputerze pracownika. Pracodawca zostanie też poinformowany o każdym niedozwolonym dostępie do zasobów komputera i sieci. Jeśli więc pracownik skopiuje dokumenty do których nie powinien mieć dostępu, wyśle je na prywatną pocztę email, wyśle pliki do chmury, pobierze niedozwolone pliki z Internetu, wtedy pracodawca zostanie o tym bardzo szybko poinformowany i będzie mógł zainterweniować.

Jak więc można zauważyć, oprogramowanie monitorujące komputer pracownika jest skuteczne, precyzyjne i ma mnóstwo zalet. Każdy pracodawca powinien się w takie oprogramowanie zaopatrzyć, bo będzie z tego miał liczne korzyści.

Redakcja twojprogrampit.pl

W naszej redakcji nie tylko analizujemy trendy biznesowe i ekonomiczne, ale także stawiamy na praktyczne porady dotyczące rozwoju kariery, zarządzania finansami oraz strategii marketingowych, aby czytelnicy mogli osiągać sukcesy w swoich przedsięwzięciach zawodowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

urlop dziekański
studia licencjackie

Jakie studia wybrać?

23 sierpnia 2022

księgowa zarobki

Jesteś zainteresowany reklamą?

księgowa zarobki